Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Ciasto Ferrero Rocher (bez pieczenia)

Przygotowania do świat czas zacząć. Jednym z elementów tych przygotowani jest ciasto, które uwielbia cała rodzinna. Jednym z nich jest ciasto Ferero Rocher które doskonale wkomponowuje się w atmosferę świat. Ciasto dosyć łatwo przygotować. Czas jego przygotowania nie zajmie nam dużo czasu. To co wyróżnia to ciasto jest wyjątkowa masa czekoladowo-orzechowa oraz pyszne herbatniki. U mnie w domu nie ma świat bez tego wypieku. Polecam ! Składniki: masa czekoladowo-orzechowa 300 ml śmietany 30% 250 g serka mascarpone 150 g kremu czekoladowego 150 g cukru pudru 50 g orzechów laskowych mielonych 10g śmietanfixu dodatkowo 300 g herbatników czekoladowych  Masa czekoladowo-orzechowa : Zimną śmietanę ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier puder. Miksujemy. Dodajemy serek mascarpone. Miksujemy. Dodajemy śmietanfix. Miksujemy. Dodajemy krem czekoladowy i orzechy. Miksujemy.  Na kwadratowej formie układamy na dnie herbatniki. Na herbatnikach układamy 1/3 kremu. Na kremie ponownie układamy herbatniki. N

Karpatka z dżemem wiśniowym

Karpatka jest to jedno z najpopularniejszych ciast Podkarpacia. Charakterystyczne fałdy ciasta przypominają szczyty Karpat. Karpatka z dżemem wiśniowym jest moją interpretacją tego klasycznego i tradycyjnego przepisu. Niezwykły smak słodkiego waniliowego kremu plus kwaśny dżem wiśniowy sprawią,iż nie będziesz chciał jeść innej wersji karpatki. Ciasto ptysiowe z którego robimy samo ciasto nie jest trudne w wykonaniu. Ciasto ptysiowe sprawia, iż możemy cały rok przygotowywać karpatkę. W sezonie letnim możemy dżem zastąpić świeżymi owocami. Lubicie karpatkę? Lubicie robić desery z ciasta ptysiowego?
Składniki:
ciasto
200 ml wody
150 g mąki
100 g masła
5 jajek
krem
500 ml mleka
200 g dżemu wiśniowego
150 g masła
60 g cukru
40 g mąki ziemniaczanej
20 g mąki pszennej
4 żółtka
cukier puder do ozdoby
W garnku rozpuszczamy masło i wodę. Do gotującej się wody z masłem dodajemy mąkę. Na małym ogniu mieszamy, aż składniki się połączą, a ciasto będzie odchodzić od ścianek naczynia. Studzimy. Do ostudzonego ciasta(musi być jeszcze troszkę ciepłe) dodajemy po jednym jajku energicznie mieszając, aż połączą się z ciastem(jajka muszą być w temperaturze pokojowej). Gotowe ciasto przelewamy do podłużnej prostokątnej formy wyłożonej papierem do pieczenia.Ciasto pieczemy w 180 stopniach przez 30 minut. Studzimy.
350 ml mleka zagotowujemy z cukrem. Żółtka wraz z 150 ml zimnego mleka i obiema mąkami łączymy ze sobą. Do gotującego się mleka wlewamy jajeczno – mleczną mieszankę i mieszamy na małym ogniu, aż otrzymamy gęsty budyń. Studzimy. Miękkie masło ucieramy z wystudzonym budyniem.
Wystudzone ciasto kroimy na pół. Dolną warstwę smarujemy dżemem wiśniowym, następnie smarujemy krem budyniowy. Na kremie układamy górną warstwę ciasta i posypujemy cukrem pudrem. Chłodzimy w lodówce przez około 2 godziny.
dzem wisniowy, karpatka, owoce
Smacznego !
Źródło:”Wielka księga wypieków”, s. 191

Komentarze

Popularne posty

Drukuj