Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Ciasto Ferrero Rocher (bez pieczenia)

Przygotowania do świat czas zacząć. Jednym z elementów tych przygotowani jest ciasto, które uwielbia cała rodzinna. Jednym z nich jest ciasto Ferero Rocher które doskonale wkomponowuje się w atmosferę świat. Ciasto dosyć łatwo przygotować. Czas jego przygotowania nie zajmie nam dużo czasu. To co wyróżnia to ciasto jest wyjątkowa masa czekoladowo-orzechowa oraz pyszne herbatniki. U mnie w domu nie ma świat bez tego wypieku. Polecam ! Składniki: masa czekoladowo-orzechowa 300 ml śmietany 30% 250 g serka mascarpone 150 g kremu czekoladowego 150 g cukru pudru 50 g orzechów laskowych mielonych 10g śmietanfixu dodatkowo 300 g herbatników czekoladowych  Masa czekoladowo-orzechowa : Zimną śmietanę ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier puder. Miksujemy. Dodajemy serek mascarpone. Miksujemy. Dodajemy śmietanfix. Miksujemy. Dodajemy krem czekoladowy i orzechy. Miksujemy.  Na kwadratowej formie układamy na dnie herbatniki. Na herbatnikach układamy 1/3 kremu. Na kremie ponownie układamy herbatniki. N

Sękacz podlaski z piekarnika

Sękacz jest to tradycyjne ciasto pochodzące z regionu Podlasia, Kresów. Jest to ciasto biszkoptowo-tłuszczowe wypiekane nad rożnem, które po upieczeniu swoim kształtem przypomina pień drzewa. W domu jednak nie każdy mam możliwość pieczenia nad otwartym ogniem. Dlatego w takiej sytuacji zostaje pieczenie sękacza w tradycyjnym piekarniku. Sękacz podlaski z piekarnika zachowuje przy tym swój charakterystyczny smak i aromat. Widać na nim charakterystyczne linie podziału. Sękacz podlaski z piekarnika przypomni wszystkim smaki dawno nieodwiedzanego regionu Polski.
Składniki:
150 g masła
100 g cukru pudru
100 g czekolady deserowej lub gorzkiej
50 g mąki
50 g mąki ziemniaczanej
4 jaja
aromat waniliowy
Białka i żółtka oddziel od siebie. Żółtka utrzyj z cukrem, stopniowo dodając miękkie masło. Następnie dodaj obie mąki oraz aromat do masy. Miksujemy ponownie. Z białek ubijamy pianę. Dodajemy do ciasta.
Piekarnik rozgrzewamy do 200 stopni. Tortownicę o średnicy około 15 centymetrów (jeśli większa forma to odpowiednio dwa razy więcej składników) wykładamy papierem do pieczenia. Nalewamy pierwsze dwie łyżki do formy. Wkładamy na 5 minut do piekarnika. Po 5 minutach nalewamy kolejne dwie łyżki i ponownie wkładamy do piekarnika na kolejne 5 minut. Postępujemy tak samo, aż wykorzystane całe ciasto. Powinno powstać około 8-9 warstw ciasta. Studzimy.
Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Rozpuszczoną czekoladą polewamy wystudzone ciasto.
sękacz, sękacz podlaski, podlaski sękacz, kresowy sękacz
Smacznego !
Źródło: „Ciasta”, E. Wachowicz, s. 22-23.

Komentarze

Popularne posty

Drukuj