Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Życzenia świąteczne

 Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych składam wszystkim życzenia zdrowych :) radosnych świąt :) oraz mokrego dyngusa :)  życzy autorka bloga

Miód leśny- cykl "Polskie miody"

Są takie miody z którymi pierwszy raz się spotykam. Wynika to z ich małej popularności i dostępności. Jak jednak wiemy, miody zarówno te znane, jak i te nieco mniej są tak samo zdrowe i smaczne. Dzisiejszy miód, który dla was przedstawię jest miodem mniej popularnym, ale  równie smacznym. Miód leśny bo o nim mowa to połączenie smaków, aromatów i zapachów lasu.
Czym charakteryzuje się miód leśny? Miód leśny jest miodem z kategorii miodów uniwersalnych. Powstaje w jednym konkretnym czasie. W momencie zebrania spadzi z drzew iglastych, bądź liściastych i nektarów takich roślin, jak malina, borówka czy głóg.
Jaki ma smak i kolor miód leśny? Miód leśny w postaci płynnej ma ciemny kolor. Po krystalizacji ma kolor nieco jaśniejszy. Proces krystalizacji zależy w dużej mierze od roślin i spadzi z jakiej powstał. Miód leśny ma słodki smak. W zapachu przypomina owoce leśne. 
Z czego dokładnie powstaje miód leśny? Na miód leśny składa się z: spadzi iglastej lub liściastej oraz nektaru malin, ziół, lipy, rumianku.
Na co dokładnie pomaga miód leśny? Miód leśny pomaga na: 
- wyczerpanie fizyczne i psychiczne;
- przy infekcjach i przeziębieniach;
- chorobach skóry;
- podnosi odporność;
- zmniejsza szkodliwość kawy, herbaty.
Czy jest to miód drogi? Jest to miód drogi, gdyż jest to miód rzadki.
miód, miód leśny, rodzaje miodu


Źródło: talerzwitamin.pl, wcinajmiód.pl.

Komentarze

Popularne posty

Drukuj