Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Babka piaskowa z rodzynkami

 Babka piaskowa to ciasto, którego nie trzeba przedstawiać. Proste, pyszne, aromatyczne i szybkie w przygotowaniu. Są wersje dwu-, trzy kolorowe. Moja dzisiejsza propozycja to wypiek z rodzynkami. Równie smaczny , co aromatyczny i mięciutki. Babkę piaskowa z rodzynkami przygotowuje się praktycznie tak samo, jak tradycyjną wersję, lecz dodajemy do niej rodzynki. Moim zdaniem ten wypiek polubią duzi i mali. Doskonałe na przyjęcia w ogrodzie. Polecam ! Składniki: 200 g masła 150 g mąki pszennej 150 g mąki ziemniaczanej 150 g cukru 50 g rodzynek 30 g cukru waniliowego 30 g cukier puder 10 g proszku do pieczenia 4 jajka Rodzynki parzymy wrzącą wodą przez 15 minut. Odcedzamy. Lekko posypujemy mąką pszenną. Białka oddzielamy od białek. Miękkie masło ucieramy na puch z dodatkiem cukru waniliowego i cukru. Dodajemy żółtka. Miksujemy. Dodajemy mąkę pszenną i mąkę ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Miksujemy. Dodajemy rodzynki. Mieszamy. Białka ubijamy na puch. Dodajemy do ciasta. Blachę kek

Migdałowa napoleonka

Napoleonka jest doskonałym ciastem pod każdym względem. Prosta i szybka. Migdałowa napoleonka podobnie jak jej tradycyjna siostra powstał na bazie ciasta francuskiego i kremu budyniowego. Nie jest to jednak zwykły krem budyniowy. Do kremu dodałam likier amaretto i cukier migdałowy. Pomyślicie sobie pewnie, że za dużo tych migdałów. Nic bardziej mylnego. Migdały w tym deserze nie dominują. Dają przyjemny aromat i smak. Całość wraz z ciastem francuskim tworzy niepowtarzalny wypiek. Moim zdaniem migdałowa napoleonka to ciasto wyjątkowe i niezwykle smaczne. Tak przygotowany deser na pewno posmakuje waszym bliskim. Polecam!
Składniki"
600 ml mleka
420 g gotowego ciasta francuskiego
200 g cukru
100 g cukru pudru
100 g masła
60 g proszku budyniowego
50 ml likieru amaretto
30 g mąki pszennej
30 g mąki ziemniaczanej
15 g cukru migdałowego
3 żółtka
Gotowe ciasto francuskie rozmrażamy. Dzielimy na dwie połowy i pieczemy każdą z nich przez 15 minut w 200 stopniach. Studzimy. 450 ml mleka zagotować wraz z cukrem, masłem, cukrem migdałowym i likierem amaretto. W pozostałych 150 ml mleka rozpuścić proszek budyniowy, obie mąki i żółtka. Do gotującego się mleka dodajemy wcześniej przygotowaną mieszankę. Mieszamy z gotującym się budyniem do momentu powstania gęstego budyniu. Studzimy. Wystudzonym budyniem przekładamy upieczone płaty ciasta. Posypujemy wierzch ciasta cukrem pudrem. Chłodzimy w lodówce przez dwie godziny.
migdały, krem budyniowy, napoleonka
migdały, napoleonka, krem budyniowy
Smacznego!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

Drukuj